Žofčák „úradoval“ na oboch stranách

Kapitán Michaloviec Igor Žofčák vtipne okomentoval nechcenú asistenciu na gól Podbrezovej pri víťazstve Zemplínčanov 2:1.

Sériu domácich zápasov ste ukončili víťazstvom, ktoré sa podarilo až na tretí pokus. Chutí po dlhej dobe?
Super, je to fantastické, už sme ho veľmi potrebovali. Tri body sú konečne doma, veľmi sa tešíme.

Mali ste to trochu uľahčené vďaka skvelému vstupu do zápasu, keď ste už v 18. minúte viedli 2:0?
Určite áno, trochu nám zápas uľahčilo aj vylúčenie súperovho hráča, videli ste však, nehrá sa len osemnásť minút, ale celých deväťdesiat a my sme to ešte do konca zápasu mali poriadne náročné. O to viac nás výhra teší.

Čomu pripisujete druhopolčasové poľavenie, keď už ste na trávniku neboli dominantným mužstvom a súper sa hnal za vyrovnaním?
Určite tomu pomohol aj lacný gól, ktorý sme inkasovali po mojej hlúpej chybe. Čo už, ako sa hovorí, aj majster tesár sa utne. Budem sa však stále opakovať, išli sme si jednoznačne po tri body a nič iné nás nezaujímalo. Naša hra nebola ideálna, to priznávam, ale koľkokrát sme hrali dobre a body nám ušli. Nad Podbrezovou sme vyhrali, to je podstatné.

Nečakali ste pred druhým polčasom viac dominancie z vašej strany?
Možno áno, ale bol tam už aj stres, už sme len bránili výsledok. Škoda mojej chyby, záver zápasu by bol pokojnejší.

Osobne ste teda zaznamenali gól a dve asistencie...
Veru, akurát som o tom hovoril chalanom, dúfam, že sa dostanem do zostavy kola!